Cirk-UFF

Cirk-UFF

31. 5. - 3. 6. 2018 UFFO, Trutnov

Cirk-UFF je mezinárodní festival nového cirkusu, jehož první ročník proběhl v roce 2011. Během své krátké existence si získal značné renomé nejen v ČR, ale i v zahraničí. Cílem je každoročně přivést do Trutnova to nejlepší z českého prostředí a předvést i progresivní zahraniční soubory, které určují směr vývoje současného cirkusu a pouličního umění.

K zahraničním hostům bude v letošním roce patřit inscenace 360 ALLSTARS od Onyx Productions, která propojuje pouliční hrátky s nejlepšími představiteli různých oborů. Mezinárodní obsazení tvoří dvakrát oceněný světový šampion BMX, dva světoví mistři breakdance, mezinárodně uznávaný basketbalový freestyler a výjimečný pouliční „cyrwheelista“.

Z umělců z různých zemí a souborů se skládá i uskupení Fauna Circus, jehož členy jsou umělci ze souborů Gravity & Other Myths, NoFit State Circus, Seven Fingers a Poivre Rose. Ti v inscenaci nazvané Fauna podávají svědectví o obřadech dvoření, agresivitě soutěžení, vypočítavosti (mazanosti) člověka dle Machiavelliho pohledu, ale zároveň i o obyčejném potěšení ze hry.

Dalším zahraničním souborem je Time in Space. V představení The Displaced používá nový cirkus jako médium, které diváky vybízí k zamyšlení a sebereflexi. Švýcarské akrobatky Cie des Pieds Perchés, působící z části v České republice, se představí s dílem MUTE, které otevírá to, co bývá skryté - druhý svět, který se rozezní, když první utichá. Česko-italské duo Circo Frico si v představení Bibi2 pokládá otázku: „Existuje rovnováha mezi dvěma světy, které si zjevně odporují? A pokud ano, najde se v jednoduchém kompromisu nestálé rovnováhy, nebo bude schopen vydržet jen po čas akrobatického triku?“

Program tvoří také inscenace předních českých novocirkusových souborů a umělců, mezi které patří Losers Cirque Company, Bratři v tricku, Holektiv, Squadra Sua, Radim Vizváry nebo Vít Neznal.

Více informací a kompletní program na cirkuff.cz.