Workshop Loutky a pohyb

Chystáme celodenní workshop pro mladé cirkusáky od 14 do 26 let, které zajímá divadelní část cirkusu, práce s loutkou nebo objektem a propojení toho všeho s pohybem. Objekt jako impuls k pohybu, objekt jako partner.

Kdy: 1. 12. 2019 9:00 – 17:00 (mezi 12:00 – 13:00 pauza)

Kde: CIRQUEON, Vlastislavova 11

Cena: 600 Kč

Lektorka: Hana Strejčková

Jednodenní praktický seminář je exkurzem do světa předmětového divadla a loutek. Jeho cílem je seznámit účastníky s možnostmi prolnutí manipulace s předměty a loutkami s pohybem a akrobacií. Vyzkoušíme si základní loutkářské principy formou her a konkrétních cvičení, v nichž se zaměříme na dech, postřeh, napětí, uvolnění a izolace. Vyzkoušíme si různé typy předmětů a loutek prostřednictvím her a etud, zabrousíme jak do různých žánrů divadla, tak k cirkusovým disciplínám účastníků. Zásadní je pozorování vlastního těla, předmětu, okolí a pak představivost, díky níž můžeme prostřednictvím pohybu a loutky zavést diváka hluboko do fantazie. Budeme experimentovat, objevovat a stavět na zkušenostech metody Jacques Lecoq a klasického loutkářského řemesla.

S sebou si vezměte oděv tmavší nebo neutrální barvy bez nápisů povolující pohyb, tričko tmavé barvy s dlouhým rukávem. Můžete si přinést svůj oblíbený, nebo pro vás zajímavý předmět, či přímo loutku.

 

Dotazy prosím směřujte na e-mail kurzy@cirqueon.cz. Další informace a možnost registrace najdete v rezervačním systému.

Publikováno: 19.9.2019