Divadlo Archa hledá spolupracovníky pro mezinárodní projekt What’SAP

Divadlo Archa hledá tvůrčí osobnosti, které se zabývají sociálně-specifickým, dokumentárním nebo komunitním divadlem a chtějí dále rozvíjet své schopnosti na mezinárodní úrovni.

V rámci projektu What’SAP – Exchange of Social Art Practices budou mít vybraní tvůrci možnost získat v  horizontu dvou let 2020-2022 pod vedením umělců Divadla Archa a zahraničních lektorů nové zkušenosti. Tyto zkušenosti pak dále využijí při práci se skupinou teenagerů, jejímiž členy  budou i  reprezentanti vietnamské komunity. Cílem je vytvořit divadelní inscenaci nebo jiný scénický tvar.

Výsledek práce bude uveden na mezinárodním setkání v  Budapešti a na mezinárodním festivalu dokumentárního divadla AKCENT 2022 v  Divadle Archa a dále na různých místech v České republice.

What’SAP je společným projektem Divadla Archa s  organizacemi Kulturanova (Srbsko), Compagnie DK-Bel (Francie) a ProProgressione (Maďarsko). Uměleckým garantem a odborným konzultantem projektu za Divadlo Archa je Jana Svobodová.

Tato výzva je určena divadelním tvůrcům, pedagogům, sociálním pracovníkům a všem, kdo považují sociálně-specifické divadlo za nezbytnou součást své odborné praxe a chtějí se dále v  této oblasti vzdělávat.  Budeme rádi za šíření této výzvy mezi vaše přátele.

Více informací najdete na www.divadloarcha.cz  nebo se zapojte do FB události ZDE

Jak se přihlásit?

Pokud Vás tato výzva oslovila, pošlete motivační dopis, profesní životopis s fotografií a ukázky své dosavadní práce produkční projektu
Romaně Sekáčové na adresu romana.sekacova@archatheatre.cz.

Uzávěrka přihlášek je 30. 11. 2020.

Podmínky:

Práce na výsledné inscenaci je honorována. Dobrá znalost angličtiny je nezbytná.

Publikováno: 5.11.2020