„Acquiring aerial skills for new creation“ CALL FOR ARTISTS – masterclass

Plánujete pro své nové představení rozvíjet vzdušnou akrobacii nebo chcete vyzkoušet tvorbu ve vysoké výšce? Les Halles v Bruselu pořádá masterclass v zámci evropského projektu Circus Work Ahead!  

Seminář bude probíhat v hlavní hale prostoru Les Halles a bude možné vyzkoušet různé techniky a různé technické vychytávky – hrazdy, elastiky, sítě, horolezecká lana,budou postaveny dvě plošiny ve výšce 6 m, které můžete využít. Vyzkoušíte wall dancing, flying trapeze atd. Nabízíme vám experiment, který vám umožní rozšířit své obzory a posunout hranice tvorby. Tento seminář vám pomůže zlepšit vaše sebevědomí, své dovednosti můžete vyzkoušet ve velké výšce s kvalitním jištěním (součástí seminíře bude také seminář k jištění a bezpečnosti práce ve výškách)

Na závěr seminře bude veřejná prezentace všech zůčastněných umělců.

termín workshopu: 9. – 14. zaří 2013  

Garant a lektor:  Fill Deblock (Belgie) – jeho specializací je hrazda, vertikální lano a bunjees. Založil “L’atelier du Trapèze”  školu akrobacie na létající hrazdě, která je v současné době špičkou v tomto oboru v Evropě. 

Tento workshop je určen mladým profesionálním umělcům, kteří nutně nemusí mít zkušenosti se vzdušnou akrobacií, ale chtějí rozvíjet svédovednosti také ve vzduchu (například hand to hand  akrobacie ve výšce na plošině, nebo žonglář ve vzduchu apod.) Workshop by měl podpořit Vaši současnou tvorbu a rozvinout možnosti pro další kreativní práci.   

Kapacita workshopu je 10 účastníků z EU. 

Workshop je zdarma, doprava, ubytování a stravování jsou zahrnuty v projektu.

Deadline pro podání přihlášky: 5. června

na adresu sarka@cirqueon.cz zašlete svůj profesní životopis a motivační dopis. 

Projekt probíhá v rámci Evropského projektu „Circus“ Work Ahead“ Partneři projektu : KIT (Kopenhague Mezinárodní Teater – DK)), asi (Auch-Pá), Cirqueon (Praha), Les Halles (Bruxelles – Be) 

Publikováno: 24.5.2013