Výzva pro mladé kulturní publicisty a publicistky!

Pro festivaly Fun Fatale (KD Mlejn) a Cirkopolis (Palác Akropolis) hledáme mladé kulturní publicisty a publicistky, kteří by se chtěli zúčastnit jedinečného semináře: Nový cirkus on-line!

Inspirovaný mezinárodními vzdělávacími projekty, jako je Unpack the Arts, Arts Writers and Circus Arts nebo SPACE, CIRQUEON – centrum pro nový cirkus tento rok pořádá první cyklus jedinečných seminářů pro mladé kulturní publicisty a publicistky.

Žurnalistický seminář povede zkušený divadlení kritik a publicista Vladimír Mikulka (Svět a divadlo, NaDivadlo, Lidové noviny, Respekt). Cílem prakticky i teoreticky zaměřených seminářů je seznámit začínající i zkušenější mladé kulturní novináře a novinářky s metodami a postupy psaní o novém cirkuse pro online media. Budou mít také možnost seznámit se s aktuálními trendy v novém cirkuse, získají přehled o vývoji tohoto uměleckého druhu a možnostech vzdělávání v tomto oboru.

Semináře budou tematicky navazovat na zhlédnutá představení v rámci dvou novocirkusových festivalů, které se konají v Praze. Prvním seminář se uskuteční v termínu 28. 3. – 30. 3. 2014 v rámci festivalu Fun Fatale a druhý 6. 4. – 7. 4. 2014 na festivalu Circopolis v Paláci Akropolis.

Výstupem každého účastníka nebo účastnice bude článek o jednom ze zhlédnutých představení, který bude odborně redigován a uveřejněn v online sborníku společně s články ostatních účastníků. Semináře navazují na publicistický projekt nazvaný: Jak psát o novém cirkuse, který CIRQUEON-centrum pro nový cirkus začal v září 2012. Inspirováni zahraničními partnerskými organizacemi, které vydávají vlastní cirkusová periodika (Sideshow nebo Strada), tak CIRQUEON vytvořil platformu pro publikování o novém cirkusu.

V současné chvíli už vzniká magazín na stránkách www.cirqueon.cz. Jeho obsahem jsou recenze, reportáže a rozhovory z novocirkusového dění v České republice i v zahraničí. Šéfredaktorkou a koordinátorkou celého projektu je Veronika Štefanová, která se dlouhodobě zabývá psaním o českém i zahraničním novém cirkuse.

Pro budoucí publicisty je nová publikační online platforma jedinečnou publikační příležitostí a také možností získat nové kontakty a rozšířit povědomí o novém cirkuse

 

 

 S případnými dotazy se obraťte na Veroniku Štefanovou, které také zašlete své strukturované životopisy nejpozději do 28. února 2014,  veronika@cirqueon.cz

Publikováno: 4.2.2014