VÝZVA: OBJEVTE NOVÝ CIRKUS A POULIČNÍ UMĚNÍ V EVROPĚ

Zažádejte si o týdenní cestu za  novým cirkusem a pouličním umění v Belgii, Švédsku, Finsku nebo Španělsku.

Co je projekt CASA?

CASA je evropský podpůrný program navržený pěti uměleckými organizacemi: MiramirO (Belgie), SirkusInfo Finsko (Finsko), Cirqueon (Česká republika), FiraTàrrega (Španělsko) a Subtopia (Švédsko). Partneři pojili své síly, aby vybavili profesionály z oblasti současného cirkusu a pouliční tvorby pro práci a spolupráci a podpořili jejich úsilí a schopnost pracovat na mezinárodní úrovni.

Program je zaměřen na rozvíjení pracovních příležitostí, pomoc profesionálům se vstupem na mezinárodní trhy a vytváření nových vztahů prostřednictvím rozvíjení znalostí různých kulturních kontextů a uměleckých prostředí, čímž se zvýší jejich (mezi)kulturní kompetence a dovednosti.

CASA umožní přístup k odborným znalostem a kvalitním informacím a usnadní sdílení znalostí a know how pro rozvoj přístupu a metod práce.

O co žádám?

7denní cesta do jedné z partnerských zemí za poznáním místní kulturní reality společně s 9 dalšími odborníky z různých zemí. Navštívíte divadla, festivaly, rezidenční centra, umělecké školy atd. a poznáte širokou škálu místních profesionálů, od umělců po pracovníky místních úřadů. Cesta má za cíl otevřít nové obzory týkající se pracovních příležitostí a inspirovat novými a inovačními přístupy. Uvidíte uměleckou práci a příklady tvůrčích strategií se zaměřením na publikum a marketingový rozvoj. Program se primárně řídí odbornou způsobilostí partnera z navštívené země.

Veškerá doprava, ubytování, stravování a vstupenky na představení jsou účastníkům hrazeny.

Kdy se tyto cesty konají?

Švédsko: 9-15 květen 2016

Belgie: 17-23 červenec 2016

Finsko: 22-28 srpen 2016

Španělsko: 5-11 září 2016

 

Jsem správný žadatel?

Jste umělec, producent, programový ředitel, kulturní manažer… nebo máte jinou profesionální roli v novém cirkuse a/nebo v sektoru pouličního umění během posledních 2 let se zaměřením na rozvoj publika a/nebo marketingu.

Je vám minimálně 18 let a jste občanem země EU (nebo země, která se účastní kulturního programu Tvůrčí Evropa).

Hovoříte plynně anglicky.

Máte ambice rozšířit vaši oblast působení na evropskou úroveň a chcete se podělit o vaše znalosti a zkušenosti. Ve vaší zemi již máte profesionální síť a jste ochotni se podělit o své zkušenosti.

Chci si podat žádost – jak to udělat?

Vyplňte online formulář zde.

Budete požádáni o zaslání vašeho životopisu (doporučujeme použít Europass životopis) a uvedení jména a kontaktu referenční osoby v tomto sektoru.

Uzávěrka přihlášek je 1. února 2016.

Odpověď můžete očekávat ve druhé polovině února 2016.

Pokud máte nějaké další otázky před, během nebo po podání žádosti, kontaktujte nás: lucie@cirqueon.cz

více informací o projektu: http://casa-circuits.eu

 

Projekt je podpořen porgramem Kreativní Evropa EU.

 

 

Publikováno: 8.12.2015