15. 12. 2010, Zpravodajství

Joke Killers

Inscenace Joke Killers přímo navazuje na úspěšné autorské představení Malá smrt, nominované na Cenu Sazky a Divadelních novin, ve kterém se režijní tandem SKUTR (Martin Kukučka & Lukáš Trpišovský) spojil s choreografkou a performerkou Adélou Laštovkovou Stodolovou. Českou premiéru uvádí soubor v 21. prosince ve 20:00 v Divadle ARCHA. 
Zatímco v Malé smrti vytvořili inscenátoři společně s týmem herců poetické fyzické divadlo plné humoru i vášně, v rámci projektu Joke Killers stáli před novým tématem – motivem klaunství. Jeho tematizací chtějí s humorem zachytit kontrast mezi vnitřním světem člověka – s jeho fantazií – a světem společenských pravidel a konvencí. Impulsem k představení byl dlouholetý zájem Adély Laštovkové Stodolové (studentky mima Ctibora Turby) o hledání nové, moderní podoby komiky a nostalgie. Inscenace si klade za cíl znovuobjevovat roli klauna a postihnout jeho divadelní i společenské postavení.

Režie:  Skutr a Adéla Laštovková Stodolová
Hrají:   Adéla Laštovková Stodolová
Zuzana Stavná
Andrej Polák
Petr Vančura
Petr Vršek
Světelný design: Michal Bláha
Hudba: Petr Kaláb
Produkce: Tereza Rychnovská, Anežka Cimburová

rezervace vstupenek a více informací http://www.archatheatre.cz/cz/menu/program/1529.html

Přestavení vzniklo v koprodukci SKUTRu a festivalu Divadelní Flora, za podpory ministerstva kultury České republiky a magistrátu hlavního města Prahy. Projekt Joke Killers reprezentoval českou kulturu na šanghajském EXPO 2010.