VÝZVA – WIRES CROSSED

Deadline 30. 11. 2018 / Začátkem listopadu jsme se připojili k velkému evropskému partnerství Wires Crossed. Jde o velký provazochodecký projekt, který před třemi lety založily cirkusové školy Galway Community Circus z Irska a École de Cirque de Bruxelles z Belgie. Jeho cílem je připravit co nejvíc provazochodců, kteří v srpnu 2020, v době, kdy bude Galway evropským hlavním městem kultury, přejdou po laně za pomoci balanční tyče místní řeku Corrib v místě, kde se vlévá do moře.

Wires Crossed chtějí pomocí cirkusu upozornit na důležitost péče o duševní zdraví – právě rovnováha je to, co bychom všichni měli hledat. Snem zakladatelů projektu je, že řeku Corrib na laně přejde 400 lidí různých národností i věků, profesionální cirkusáci i studenti i kdokoli další.

Díky podpoře programu Erasmus+ se nyní zapojujeme do ročního programu pro cirkusové lektory, kteří po jeho absolvování budou nejen sami zkušení funambulisté, ale taky budou vědět, jak tuhle krásnou cirkusovou disciplínu přiblížit dalším a připravit je na přechod řeky v Galway v létě 2020.

Spolu s německými kolegy z Cabuwazi, belgickou École de Cirque de Bruxelles a v Čechách dobře známým švédským Cirkusem Cirkör teď nabízíme místa třem cirkusovým lektorům, kteří budou naší hlavní spojkou s Wires Crossed. V prvním roce se budeme zaměřovat především na „funline“ techniku propojující funambulismus a chůzi po sklackline.

Školení povedou francouzští provazochodeští profesionálové a pedagogové Dennis Josselin a Bruno Frenette.

Hledáme tři motivované cirkusové lektory, kteří se budou v příštím roce moci účastnit všech čtyř školení projektu a v příštích letech funambulismus učit v ČR. Zkušenosti s riggingem a zájem o technickou stránku přípravy lan jsou velkou výhodou.

Školení budou probíhat:

23. – 27. 3. 2019 v Praze – základy funambulismu, technická příprava (instalace materiálu)

15. – 21. 4. 2019 v Bruselu – pedagogika funambulismu, přecházení kanálu v Bruselu

22. – 26. 7. 2019 v Berlíně/ 5. – 9. 8. 2019 ve Stockholmu (polovina účastníků projektu pojede do Berlína, polovina do Stockholmu) – „stáž“ – praktická část, učení skupiny studentů

14. – 20. 10. 2019 v Berlíně – shrnutí pedagogiky, přecházení berlínské zdi

Program Erasmus+ účastníkům hradí kurzovné, dopravu, ubytování a stravu.

Projekt je určen účastníkům starším 18 let.

Pokud vás projekt zaujal a chtěli byste se stát jedním z českých Wires Crossed lektorů, pošlete do 30. 11. 2018 svoje CV a motivační dopis na e-mail barbora@cirqueon.cz. Na stejném e-mailu také zodpovíme všechny vaše dotazy.

Publikováno: 12.11.2018