VÝZVA – WORKSHOP „CIRKUS A DATA“

Deadline 30. 12. 2018 / Máte rádi infografiky, grafy a data? Jste cirkusáci, co se snaží vysvětlit světu, jak ho cirkus jednou zachrání, ale bojujete s tím, že dlouhé texty, ve kterých vysvětlujete přínosy (youth a social) cirkusu, nikdo nečte? Přijďte se naučit, jak jde cirkus spočítat a jak data upravit do podoby, které rozumí všichni!

CIRQUEON v únoru během festivalu Cirkopolis hostí mezinárodní workshop zaměřený na datovou analýzu a její využití v cirkusových projektech.

Nabízíme volné místo třem účastníkům. Pokud chcete být mezi nimi, pošlete do 30. prosince svůj životopis a krátký motivační dopis na barbora@cirqueon.cz.

Termín: 8. – 12. 2. 2019

Místo: Praha

Pracovní jazyk: angličtina

Lektor: Jana Ada Kubíčková (Social Bakers & CIRQUEON)

Přehled programu v angličtině najdete níže.

Setkání je součástí evropského projektu Social Circus Advocacy podpořeného programem Erasmus+. Dalšími partnery jsou Hungarian Juggling Association (HU), Valencian Circus Association (ES) a Cirkuskus (SK).

 

The Data Visualisation and Infographic five-day-long workshop for social circus project managers aims to provide participants with an accessible understanding of data visualization and infographic design and also some training in the process of creation. The focus of the training is to teach the basics of this discipline, helping participants to know what data are the best to collect in their circus projects, when to use different possible visualizations and data representations and how to tell stories they want to tell.

The workshop will also include collective research in finding ways how to „quantify“ social circus in order to present the results through numbers, percentage and scales to the general public, partner organisations, funders and decision makers.

The focus is on learning by doing, so don’t forget to bring your computers, creativity and will to play, both with data or without them!

 

Example of what can be done easily by Infogram: https://infogram.com/cirqueon-1h9j6qj981mv4gz

 

 

Publikováno: 7.12.2018