Circus Next podpoří 5 nově vznikajících projektů – call for projects

Připravujete nový cirkusový projekt? Staňte se laureáty Circus Next 2012! Program Circus Next 2012-2013 vyhlašuje stejně jako v minulém roce výzvu pro uměleckou a finanční podporu nastupující generace novocirkusových umělců prostřednictvím finanční podpory a prestižních rezidencí pro tvorbu. Circus Next, platforma pro výměnu a podporu umělců z celé Evropy, nabízí možnost profesního rozvoje a nových zkušeností v oblasti současného cirkusu kreativním umělcům, kteří se nebojí experimentovat na poli současného cirkusu a v současné době připravují nový projekt. Hlavními kritérii jsou originalita, inovativní přístup a kreativita v cirkusových uměních. Podpora plyne pouze nově vznikajícím souborům, projektům, ne zavedeným skupinám, které již čerpají veřejné finance.

Cirqueon se stal hlavním koordinátorem pro umělce z České republiky  a ze Slovenska a zároveň jedním z evropských partnerů platformy, stejně tak jako například centrum nového cirkusu Subtopia ve Švédsku, centrum Carampa ve Španělsku, italský festival Mirabilia či Theater Op De Markt v Belgii a mnoho dalších. Vzniká tak velmi zajímavá nabídka rezidentur a pro laureáty Circus Next také jistota distribuce představení na prestižní festivaly v Evropě. Konkurenční prostředí je v Evropě veliké, ale jsme přesvědčeni že i Česká republika může nabídnout kvalitní projekty, nebojte se konfrontovat své umění s Evropou a pojďte do soutěže!

Kalendář:

a) APPLICATION (7. května – 5. srpna 2012)

Deadline pro odeslání přihglášky online je 5. srpna 2012. Přihláška je k dispozici na stránkách www.circusnext.eu a v  příloze tohoto článku. Žadatel se musí zaregistrovat na stránkách www.circusnext.eu, díky registraci získá přístup do otevřeného pdf formuláře, který vyplní a nahraje přihlášku pomocí svého účtu.

b) VÝBĚR  – PRESELECTION (3. a 4. září 2012)

Mezinárodní porota profesionálů a odborníků vybere celkem dvanáct projektů a pozve je k prezentaci na festivalu v Belgii. Do poloviny listopadu budou mít vybraní umělci možnost získat rezidenci v jedné z partnerských zemí pro výzkum a práci na projektu.

c) SELECTION WEEK, NERPELT, BELGIE, (12. – 16. listopadu)

Vybrané projekty budou prezentovat  cca 20 minutový working progress před mezinárodní porotou.

d) VÝBĚR A PODPORA

Porota na základě prezentací a rozhovorů vybere celkem 5 projektů, kterým nabídne rezidence v Evropských kulturních a cirkusových centrech a dotaci ve výši 10 000 EUR na realizaci projektu. Laureátům zaručují organizátoři residenturu v minimální délce jednoho měsíce v jednom či více centrech.

e) PREZENTACE PROJEKTŮ (únor-červenec 2013)

duben-květen 2013 prezentace všech představení v Paříži v Théâtre de la Cité Internationale

červen 2013 – festival Mirabilia, Fossano, Itálie

a další..

Cirqueon udělá maximum pro podporu českých projektů. V případě jakýchkoliv otázek a před  definitivním odesláním přihlášky prostřednictvím webových stránek kontaktujte prosím koordinátorku za ČR – Lucii Špačkovou: lucie@cirqueon.cz // tel: 723 178 635

Podrobnější  informace o projektu Circus Next naleznete na webových stránkách projektu www.circusnext.cz

koordinátor projektu: Jeunes Talents Cirque Europe, Francie

partneři: UteClassen Kulturmanagement, Germany – Circuscentrum, Flanders, Belgium – Humorologie, Belgium – Kovenhavn International Theatre, Denmark – La Central del Circ, Spain – Carampa, Spain – Cirko, Finland – Association JTCE, France – La Cascade, maison des arts du cirque et du clown, France – Les Migrateurs associés pour les arts du cirque, France – Le Maillon – Scène européenne, France – La Grainerie, France – Festival Mirabilia, Italy – Scuola Circo Vertigo, Italy – Arts Printing House, Lituania – Circus Xanti, Norway – Theater Op de Markt, Netherlands – Keijos, Poland – Centro Cultural Vila Flor, Portugal – Cirqueon, Czech Republic – Crying Out Loud, United-Kingdom – Circus Futures, United- Kingdom – Subtopia, Sweden.

přihláška Circus Next ke stažení
průvodce pro žadatele
prezentace Circus Next

Publikováno: 20.5.2012