Kurz Pro školy: TěloCIRK

V cirkuse se nedá vyhrát, ale zúčastnit se může každý!

TěloCIRK je projekt, který nabízí školám alternativní hodinu tělesné výchovy skrze techniky nového cirkusu. Do projektu vkládáme své dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi a mládeží, a zároveň navazujeme na obdobné projekty realizované po celém světě.

Naši lektoři jsou kvalifikovaní pedagogové a dovedou dobře přizpůsobit hodinu věku a individuálním nárokům skupiny. Lekce probíhá v našem tréninkovém centru v pražských Nuslích, kde máme vybavení pro specifické nároky cirkusového umění.

A proč udělat z tělocviku cirkus? Dělení žáků na „šikovné“ a „nešikovné“ v hodinách tělesné výchovy totiž ohrožuje vztahy ve skupině a celkovou atmosféru ve třídě. Cirkus je ale nesoutěžní aktivita, která dokáže vytvořit integrační prostředí, každému najít nepostradatelné místo a dodat pocit úspěchu. Tím může být projekt TěloCIRK i prevencí šikany a jiných patologických jevů. A navíc, cirkus letí!

Cirkusové disciplíny, které si vyzkoušíte: TěloCIRK.pdf

PRAKTICKÉ INFORMACE

DÉLKA: 90 minut

POČET ŽÁKŮ: max. 25 (+učitelé)

MÍSTO KONÁNÍ: CIRQUEON – Vlastislavova 603/11, Praha 4 – Nusle

POČET LEKTORŮ: 2

CENA: 3 500 Kč

Rádi byste zapojili prvky cirkusových disciplín do svých hodin tělesné výchovy či kurzů? 

CIRQUEON několikrát do roka pořádá dvoudenní MŠMT akreditované kurzy „Základy cirkusové pedagogiky pro učitele na druhém stupni ZŠ“, „Základy cirkusové pedagogiky pro učitele na středních školách a gymnáziích“ nebo jednodenní „Základy cirkusové pedagogiky v multioborové praxi„. Tyto kurzy jsou otevřeny nejen učitelům, ale i dalším pracovníkům s mládeží.

Máte-li o kurz zájem, podívejte se do Jednorázových kurzů, zda je termín právě vypsán. Pro další informace případně napište Markétě na marketa@cirqueon.cz.

V roce 2022 jsme navíc vydali knihu TěloCIRK: Využití prvků cirkusové pedagogiky v tělesné výchově, která je výstupem ze stejnojmenného pilotního projektu

Cirkusová pedagogika je samostatným oborem a má vlastní systém vzdělávání. CIRQUEON usiluje o co nejvyšší profesní úroveň svých lektorů. Aktivně jsme zapojeni do evropských vzdělávacích programů a sítí pro cirkusové pedagogy, jako jsou Caravan Circus Network či Circus Transformation. Naši lektoři výborně ovládají didaktiku jednotlivých cirkusových disciplín a zároveň umí výuku přizpůsobit každé věkové skupině i jejímu složení.

TěloCirk, trailer

4:32

TěloCIRK

6:24

TěloCIRK (2020 - 2022)

5:33

Prezentace knihy TěloCIRK

5:12

TěloCirk, pedagogické dny 2017