Cirkus Naslepo

CIRKUS NASLEPO je social cirkusový projekt CIRQUEONu – Centra pro nový cirkus zapojujícího lidi se zrakovým postižením do novocirkusových aktivit.

Od roku 2013, kdy projekt vznikl díky crowdfundingové kampani, probíhají hodiny pravidelně každý druhý týden. Od začátku je pravidelně navštěvují čtyři kurzisté, ke kterým se během let nárazově připojují další (i mimopražští) klienti. Naši cirkusáci se zrakovým postižením se věnují kontaktnímu žonglování, závěsné akrobacii i chůzi po laně.

Lektory Cirkusu Naslepo jsou od začátku Adam Jarchovský s Katkou Klusákovou.

Dlouhodobě spolupracujeme také s Asociací rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých v ČR, pro které jsme v roce 2015 uspořádali intenzivní víkendový cirkusový workshop za účasti 15 zahraničních cirkusových lektorů a rádi bychom ho v blízké době zopakovali.

Studenti Cirkusu Naslepo s námi spolupracují na dalších cirkusových projektech pro lidi s postižením a pomáhají nám prosazovat principy social cirkusu v České republice svými vystoupeními a rozhovory v médiích, nejčerstvěji v reportáži České televize o žonglování.

Projekt byl během svého trvání podpořen evropskými programy Mládež v akci a Leonardo a grantem od Světlušky – projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu. Děkujeme.