ME-SA Tremula

Vstupujeme do situace, která už probíhá. Jsme na začátku nebo na konci? Poslední záchvěvy,
dohasínající oheň… pohroma živlu nebo extatický stav? Stav totálního štěstí nebo nezměrné utrpení? Nebo jen každodenní únava ze všednosti dní?

Je třeba spočinout. Zůstat chvíli na místě.
Kde ještě před chvílí hořel oheň, je nyní klid. Těla jsou vyčerpaná, čas se zpomalil.
Konečně odpočinek. Ale jak dlouho se to dá vydržet?

Vnímání času se u živých organismů liší. Snahou člověka je být co nejrychlejší a nejproduktivnější, hodnotu však vidí ve stálosti a trvanlivosti. Kořenový systém, z kterého vyrůstáme, tvoří základy naší existence. Navzájem se podporujeme a tvoříme společenství. Z tvárných těl, která při hledání cesty sílí, se stávají stabilní opory.

V představení Tremula se na jevišti poprvé potkávají artistka Eliška Brtnická a tanečnice Martina Hajdyla. Společně s režisérkou Janou Stárkovou hledají průniky svých uměleckých přístupů v čisté fyzikalitě, kterou dále rozvíjejí ve spolupráci s hudebním skladatelem Ianem Mikyskou a vizuálním umělcem Pavlem Havrdou.

PREMIÉRA: 19. a 20.10.2023, Studio ALTA.

Představení vzniklo v rámci rezidenčního programu CIRQUEONu. Rezidenční program je podporován Magistrátem hlavního města Prahy a Ministerstvem kultury.

________________________

Koncept a tvorba: Martina Hajdyla, Eliška Brtnická, Jana Stárková / Interpretace: Martina Hajdyla, Eliška Brtnická / Hudba: Ian Mikyska / Scénografie a světelný design: Pavel Havrda / Kostýmy: Petra Vlachynská / Pohybová spolupráce: Kristián Mensa / Hudební interpretace: Ian Mikyska, Jakub Švejnar / Jaroslav Čermín Noga / Technická spolupráce: Sebastián Vích / Produkce: Eva Roškaňuková, Jiří Hajdyla, ME-SA /Koprodukce: Studio ALTA

Partneři projektu: CIRQUEON, REZI.dance, SE.S.TA

Projekt z veřejných zdrojů podpořili: Magistrát hlavního města Praha, Ministerstvo kultury České republiky, Státní fond kultury ČR