Roman Škadra Girevik

Roman Škadra – Girevik

Glamózně oblečený muž manipuluje s třiceti železnými kettlebelly. Při zdolávání neobratnosti přetváří své tělo každým pohybem do zcela nové podoby. Výsledkem této hry je křehká, stále se rozšiřující kompozice znamenající vypětí a kolaps. Girevik je výzvou vůči historické hypermaskulinní auře kolem kettlebellu a hledáním alternativní poetiky lidské práce.

Kettlebelly jsou těžké předměty připomínající dělovou kouli s rukojetí. Kromě původního účelu, kterým bylo vážení plodin, jsou pevně spjaty s kulturou posilování a používali je vojáci, atleti nebo strongmani. Předmět, který se za posledních několik set let stal symbolem síly, dostává v tomto díle nevídaný nový rozměr.

WORK IN PROGRESS: 1. 9. 2023 / 19:00 / CIRQUEON LAB (Petrohradská 3)

Dílo bude mít premiéru v únoru 2024.

Představení vzniklo v rámci rezidenčního programu CIRQUEONu. Rezidenční program je podporován Magistrátem hlavního města Prahy a Ministerstvem kultury. Projekt je podpořen prostřednictvím Národního plánu obnovy.

____________

Tvorba a interpretace: Roman Škadra
Research facilitator: Benjamin Richter
Pohybová spolupráce: Frank Kraft
Zvukový design: Aleksandras Lempertas
Supervize: Aleksandras Lempertas, Benjamin Richter, Darragh McLoughlin, Claudio Stellato
Technická podpora: Tomasz Bajszarovicz
Produkce: Anna-Katharina Andrees, Ute Classen

Podpořili: Supported by Fonds Darstellende Künste with funds from the Federal Government Commissioner for Culture and Media within the program NEUSTART KULTUR, Kulturinitiative Förderband gGmbH Berlin, schloss bröllin e.V., Ringlokschuppen Ruhr Mülheim a. d. Ruhr, Center for the Development of Choreography SE.S.TA Prague, CIRQUEON Prague.