O nás

CIRQUEON je zastřešující organizace pro podporu a rozvoj nového cirkusu v České republice.

Hlavní náplní naší činnosti je poskytování informací o domácím i evropském dění na poli nového cirkusu, podpora novocirkusových projektů vznikajících v České republice a rozvoj cirkusových dovedností profesionálů i široké veřejnosti.

Jsme členem mezinárodní sítě Circostrada Network.

Podpora vzniku nových inscenačních projektů

Nabízíme umělecké rezidence pro profesionální soubory, kdy má náš partner možnost využít tvůrčího pobytu v CIRQUEONu. Můžeme vám pomoci také s propagací projektu v České republice i v zahraničí, poskytnout produkční poradenskou činnost a administrativní zázemí. Forma a rozsah spolupráce se odvíjí od individuálních potřeb projektu.

Tréninkové zázemí

CIRQUEON je tréninkový prostor pro nový cirkus, který je tomuto uměleckému žánru plně přizpůsoben. Naše haly disponují dostatečnou výškou stropu, mají dostatek závěsných bodů, podlahu s tanečním povrchem, žíněnky, hrazdy, šály, lana a ostatní vybavení.

Od září do června v dopoledních hodinách nabízíme profesionálům prostor pro trénink – zájemci, ozvěte se Tereze na tereza@cirqueon.cz!

Odborná knihovna, informační a dokumentační centrum

Náš knihovní fond každoročně obohacujeme o klíčové publikace a časopisy s cílem vytvořit komplexně zaměřenou knihovnu a studovnu pro badatelskou práci.

Knihovna obsahuje také klíčové záznamy představení a DVD, která ve spolupráci s Hors les murs (Národní centrum pro výzkum a největší dokumentační středisko pro nový cirkus ve Francii) máme možnost získat. Jsme členy mezinárodní sítě SIBMAS.

V rámci činnosti informačního centra také pořádáme veřejné debaty a semináře, které přispívají k lepší informovanosti veřejnosti a v důsledku k podpoře nového cirkusu v ČR.

Chcete nakouknout do naší knihovny? Navštivte náš virtuální katalog!

Mezinárodní spolupráce

Jsme členem mezinárodní sítě pro nový cirkus Circostrada Network a součástí sítě FEDEC (European Federation of Professional Circus Schools), která sdružuje evropské školy a vzdělávací profesionální centra pro nový cirkus.

Díky těmto konexím můžeme realizovat zahraniční stáže a vzdělávací pobyty pro profesionály a zlepšovat tak dovednost současných českých cirkusových umělců.

Jsme zároveň členy CARAVAN Circus Network, mezinárodní sítě pro youth a social cirkusové projekty, a sami koordinujeme česko-slovenskou youth a social cirkusovou síť CirkoNet.

O nás

Kontakty

Šárka Maršíková

Šárka Maršíková

umělecká ředitelka
+420 604 713 414
Eliška Jevičová

Eliška Jevičová

výkonná ředitelka
+420 732 377 984
Zuzana Čičo

Zuzana Čičo

Provozní manažerka, administrace kurzů
+420 608 750 752, po-pá 9:30 až 14:00
Barbora Adolfová

Barbora Adolfová

projektová manažerka - youth a social circus
Veronika Štefanová

Veronika Štefanová

magazín, knihovna, výzkum
+420 603 507 869
Adéla Brabcová

Adéla Brabcová

PR, komunikace s médii
+420 608 745 485
Tereza Vohralíková

Tereza Vohralíková

projektová manažerka, rezidenční program, web
+420 723 206 713
Markéta Lázňovská

Markéta Lázňovská

TěloCIRK, CIRQUEON Klub
+420 777 227 530
Katka Klusáková

Katka Klusáková

provoz, kurzy a workshopy, metodická vedoucí lektorského týmu
Adam Jarchovský

Adam Jarchovský

metodický vedoucí lektorského týmu
Lucie Špačková

Lucie Špačková

projektová manažerka
+420 723 178 635