Tělocirk

V cirkuse se nedá vyhrát, ale zúčastnit se může každý!

TěloCIRK je projekt, který nabízí školám alternativní hodinu tělesné výchovy skrze techniky nového cirkusu. Do projektu vkládáme své dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi a mládeží, a zároveň navazujeme na obdobné projekty realizované po celém světě.

Naši lektoři jsou kvalifikovaní pedagogové a dovedou dobře přizpůsobit hodinu věku a individuálním nárokům skupiny. Lekce probíhá v našem tréninkovém centru v pražských Nuslích, kde máme vybavení pro specifické nároky cirkusového umění.

A proč udělat z tělocviku cirkus? Dělení žáků na „šikovné“ a „nešikovné“ v hodinách tělesné výchovy totiž ohrožuje vztahy ve skupině a celkovou atmosféru ve třídě. Cirkus je ale nesoutěžní aktivita, která dokáže vytvořit integrační prostředí, každému najít nepostradatelné místo a dodat pocit úspěchu. Tím může být projekt TěloCIRK i prevencí šikany a jiných patologických jevů. A navíc, cirkus letí!

Jaké cirkusové disciplíny si v rámci TěloCIRKU vyzkoušíte? Podívejte se do naší brožurky:

TeloCIRK.pdf

Více o TěloCIRKu se dozvíte také v našem Podcastu s Katkou Klusákovou a Markétou Lázňovskou.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

DÉLKA: 90 minut

POČET ŽÁKŮ: max. 25 (+ učitelé)

MÍSTO KONÁNÍ: CIRQUEON – Vlastislavova 603/11, Praha 4 – Nusle

POČET LEKTORŮ: 2

CENA: 2 800 Kč

Chcete si TěloCIRK vyzkoušet se svou třídou? Napište Markétě, která vám poskytne všechny potřebné informace: marketa@cirqueon.cz.

 

Rádi byste zapojili prvky cirkusových disciplín do svých hodin tělesné výchovy či kurzů? 

CIRQUEON několikrát do roka pořádá MŠMT akreditované kurzy „Základy cirkusové pedagogiky pro učitele na druhém stupni ZŠ“ a „Základy cirkusové pedagogiky pro učitele na středních školách a gymnáziích“. Tyto kurzy jsou otevřeny i dalším pracovníkům s mládeží.

Máte-li o kurz zájem, podívejte se do Jednorázových kurzů, zda je termín právě vypsán. Pro další informace případně napište Markétě na marketa@cirqueon.cz.

Cirkusová pedagogika je samostatným oborem a má vlastní systém vzdělávání. CIRQUEON usiluje o co nejvyšší profesní úroveň svých lektorů. Aktivně jsme zapojeni do evropských vzdělávacích programů pro cirkusové pedagogy, jako jsou Caravan Circus Network či Social Educircation. Naši lektoři výborně ovládají didaktiku jednotlivých cirkusových disciplín a zároveň umí výuku přizpůsobit každé věkové skupině i jejímu složení.