Tělocirk

V cirkuse se nedá vyhrát, ale zúčastnit se může každý!

TěloCIRK je projekt, který nabízí školám alternativní hodinu tělesné výchovy skrze techniky nového cirkusu. Do projektu vkládáme své dlouholeté zkušenosti s prací s dětmi a mládeží, a zároveň navazujeme na obdobné projekty realizované po celém světě.

Naši lektoři jsou kvalifikovaní pedagogové a dovedou dobře přizpůsobit hodinu věku a individuálním nárokům skupiny. Lekce probíhá ideálně v našem tréninkovém centru v pražských Nuslích, kde máme vybavení pro specifické nároky cirkusového umění. Lekce zvládneme i ve vaší škole, ale výuka se bude odvíjet od technických možností prostoru.

A proč udělat z tělocviku cirkus? Dělení žáků na „šikovné“ a „nešikovné“ v hodinách tělesné výchovy totiž ohrožuje vztahy ve skupině a celkovou atmosféru ve třídě. Cirkus je ale nesoutěžní aktivita, která dokáže vytvořit integrační prostředí, každému najít nepostradatelné místo a dodat pocit úspěchu. Tím může být projekt TěloCIRK i prevencí šikany a jiných patologických jevů. A navíc, cirkus letí!

Jaké cirkusové disciplíny si v rámci TěloCIRKU vyzkoušíte? Podívejte se do naší brožurky:

TeloCIRK.pdf

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

DÉLKA: 90 minut

POČET ŽÁKŮ: max. 25 (+ učitelé)

MÍSTO KONÁNÍ: CIRQUEON – Vlastislavova 603/11, Praha 4 – Nusle

POČET LEKTORŮ: 2

CENA: 2 500 Kč

Chcete si TěloCIRK vyzkoušet se svou třídou? Napište Markétě, která vám poskytne všechny potřebné informace: marketa@cirqueon.cz.

 

Rádi byste zapojili prvky cirkusových diciplín do svých hodin tělesné výchovy či kurzů? 

Cirkusová pedagogika je samostatným oborem a má vlastní systém vzdělávání. CIRQUEON usiluje o co nejvyšší profesní úroveň svých lektorů. Aktivně jsme zapojeni do evropských vzdělávacích programů pro cirkusové pedagogy, jako jsou Caravan Circus Network či Social Educircation. Naši lektoři výborně ovládají didaktiku jednotlivých cirkusových disciplín a zároveň umí výuku přizpůsobit každé věkové skupině i jejímu složení. Nepravidelně několikrát do roka zároveň sami organizujeme kurzy pro cirkusové pedagogy. Máte-li o takový kurz zájem, ozvěte se nám na marketa@cirqueon.cz a my vám dáme vědět, jakmile bude termín kurzu vypsán.

Tělocirk